Góry Orlickie na jesień i zimę

Gdyby ktoś Państwa zapytał, dlaczego warto jesienią i w zimie odwiedzić Góry Orlickie i ich przedgórze, nazywane Podorlickiem, proponujemy kilka odpowiedzi. Przede wszystkim są to tradycje związane z uroczystościami ludowymi, przygotowaniem ziemi na zimę i z obchodami dnia św. Wacława. Wydarzenia te łączą mieszkańców wsi podczas wspólnych spotkań. Można tu obejrzeć otwarte pracownie rzemieślników, a […]
Czytaj dalej…

 

Fortyfikacje Ziemi Rokytnickiej

W Górach Orlickich udostępniona została nowa atrakcja turystyczna. To ścieżka edukacyjna „Fortyfikacje Ziemi Rokytnickiej” [Opevnění Rokytnicka]. W piątek 26 kwietnia br. odbyło się uroczyste otwarcie trasy dla turystów. W „punkcie startowym” na parkingu Panské pole, o idei powstania trasy opowiedział starosta miasta Rokytnice Petr Hudousek. W Twierdzy Hanička gości przyjął kierownik obiektu Pavel Minář.
Czytaj dalej…

 

Velká Deštná bez wieży

Velká Deštná (1115 m n.p.m.), najwyższy szczyt Gór Orlickich, jest dość popularna wśród polskich turystów. Leży tylko ok. 3,5 km od schroniska Masarykova chata, które góruje nad polskim Zieleńcem. Do niedawna szczyt zdobiła 7-metrowa wieża widokowa, ciesząca się sławą najmniejszej wieży widokowej w górach Republiki Czeskiej.
Czytaj dalej…