XXII spływ kajakowy po Nysie Kłodzkiej

Rekordowa liczba osób – ponad 200 – wzięła udział w XXII Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „Nysa Kłodzka – 2014” im. Narcyza Bondyra. Spływ odbył się tradycyjnie w czasie długiego weekendu majowego (1-3 maja) i był podzielony na trzy etapy. Trasa liczyła 52 km i prowadziła od Zabłocia w gm. Bystrzyca Kł. przez Kłodzko i Bardo do […]
Czytaj dalej…

 

Kajakiem po Nysie Kłodzkiej

Już po raz 21 miłośnicy turystyki wodnej spotkali się na Ogólnopolskim Spływie Kajakowym na rzece Nysie Kłodzkiej. Spływ odbył się tradycyjnie w czasie długiego weekendu majowego. Trasa mierzyła 56 km i prowadziła od Zabłocia w gm. Bystrzyca Kł. przez Kłodzko i Bardo do Topoli w gm. Kamieniec Ząbkowicki. Spływ zgromadził 130 uczestników z całego kraju.
Czytaj dalej…

 

Nysa Kłodzka dla wodniaków

Nysa Kłodzka to rzeka zapewniająca moc wrażeń i atrakcji amatorom turystyki wodnej. Jej charakter odkryty został do tej pory tylko w niewielkim stopniu, gdyż raftingowcy korzystający z jej walorów, rozpoczynają zwykle spływ od miejscowości Zabłocie. Jednak jej początkowy, spławny tylko przy wyższych stanach wody odcinek, wciąż kryje w sobie wiele tajemnic.
Czytaj dalej…