45 lat Koła PTTK w Dusznikach-Zdroju

45 lat Koła PTTK w Dusznikach-ZdrojuKoło PTTK „Ducha Gór Liczyrzepy” w Dusznikach-Zdroju ma już 45 lat! Zacny jubileusz świętowano w sobotę 27 kwietnia 2019 r. w dusznickim Dworku Chopina. Wśród gości obecni byli m.in. radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Stanisław Jurcewicz, burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski, wiceprzewodniczący Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej Julian Szymszon oraz pełny Zarząd Główny Oddziału PTTK w Kłodzku, z prezesem Piotrem Wojnarowskim na czele.

 

45 lat Koła PTTK w Dusznikach-Zdroju

Koło Terenowe PTTK „Ducha Gór Liczyrzepy” w Dusznikach-Zdroju zostało założone w kwietniu 1974 roku z inicjatywy Teresy, Andrzeja i Henryka Berczyńskich. Aktualnie do koła należy prawie 70 osób i wciąż ich liczba rośnie. Przez te lata zorganizowanych zostało wiele wycieczek pieszych, autokarowych, kolejowych, które zawsze cieszyły się i cieszą się nadal dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród członków koła ale i jego sympatyków.

45 lat Koła PTTK w Dusznikach-Zdroju

Honory gospodarzy spotkania pełnili: prezes koła Ewa Szczepańska oraz Andrzej Berczyński, aktualnie przewodniczący Kapituły koła. W czasie jubileuszowej uroczystości nie zabrakło okolicznościowych życzeń, podziękowań i gratulacji. Uroczyście przyjęto także nowych członków koła. Wręczonych zostało wiele medali, odznak, upominków oraz listów gratulacyjnych. Chwile wzruszeń przyniosła wspomnieniowa prezentacja zdjęć z dawnych wycieczek, przygotowana przez Martę Wodecką-Dudę. Bardzo ciekawa była też multimedialna lekcja o historii Homola i początków Dusznik-Zdroju, której autorem i prelegentem był Andrzej Sobczyński. Zwieńczeniem uroczystej akademii był okolicznościowy toast oraz degustacja ogromnego, bardzo słodkiego tortu… Turystycznym akcentem obchodów 45-lecia, był rajd dookoła Dusznik-Zdroju, który odbył się w niedzielę 28 kwietnia br.

45 lat Koła PTTK w Dusznikach-Zdroju

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.