Żelazno: Dom Pogodnej Jesieni w pałacu

Już w październiku br. w pałacu w Żelaźnie ma ruszyć Dom Pogodnej Jesieni. Aktualnie trwa akcja marketingowa, mająca na celu pozyskanie pensjonariuszy.

Po Nowym Roku 2011/2012 pałac został zamknięty na głucho; dotychczasowi pracownicy otrzymali wypowiedzenia. Z upływem czasu zagadka nieoczekiwanego zamknięcia obiektu zaczęła się wyjaśniać. Otóż, pałac ma nowego właściciela. Przypomnijmy: po II wojnie światowej mieściła się tutaj składnica muzealna, od 1952 r. dom wczasowy huty Bobrek w Bytomiu, zaś od stycznia 1994 r. pałac jest własnością Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. z Katowic. Chociaż na stronie internetowej CZH wciąż widnieje ogłoszenie o wystawieniu pałacu na sprzedaż (sprawdzone 13.08.2012), w obiekcie jest już nowy gospodarz. To spółka z o.o. z Lubina – nie udało nam się dowiedzieć czy pałac został przez spółkę kupiony, czy tylko wydzierżawiony.

„”Dom Pogodnej Jesieni” – Pałac w Żelaźnie to komfortowy obiekt przystosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Wychodząc na przeciw potrzebom, przygotowaliśmy ofertę długoterminowych pobytów dla Seniorów. W komfortowych warunkach, pod stałą opieką wykwalifikowanej kadry, Wasi najbliżsi mogą spędzić „jesień życia”. Podczas pobytów pensjonariuszom zapewniamy opiekę medyczną oraz bogaty program codziennych zajęć.” – tak przedstawia ofertę na swojej stronie internetowej nowy właściciel pałacu.

Spółka inwestująca w Żelaźnie powstała pod koniec 1989 r. Początkowo prowadziła działalność handlową, wytwórczą, usługową i projektową. Główną domeną działalności była produkcja i eksport drewna budowlanego. W okresie zmian gospodarczych, spółka zmieniła sektor działalności – na hotelarstwo i gastronomię. Obecnie firma posiada dwa hotele 3-gwiazdkowe: na Pojezierzu Lubuskim oraz w Szklarskiej Porębie, a także sale konferencyjno-bankietowe w Lubinie.

Seniorzy będą mogli tu przebywać od jednego do kilku miesięcy. W towarzystwie zaprzyjaźnionych osób będą mogli spędzić miłe chwile. Profesjonalna kadra zapewni opiekę, rozrywkę, realizowanie hobby.

Na jednym z portali spółka tak reklamuje obiekt: „Pałac, który oddajemy dla seniorów dysponuje pokojami 2 i 3 osobowymi o dużym metrażu, pięknymi salami balowymi, w których urządzamy sale kominkowe do codziennych spotkań, wspólnego oglądania TV czy zagrania w karty lub warcaby, bibliotekę, salę bilardową, kaplicę, salę restauracyjną, salę do spotkań z bliskimi oraz pokoje gościnne dla nich. Dodatkowo urządzamy sale rehabilitacyjne profesjonalnie wyposażone, obsługiwane przez wyszkolony personel medyczny, który w każdej chwili udzieli pomocy i ciepło zajmie się seniorami. Całości oferty dopełnia bliskość uzdrowisk – Polanicy Zdrój, Dusznik Zdrój, Lądka Zdrój, do których planujemy systematyczne wycieczki aby zaczerpnąć leczniczych wód”.

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozwiąż równanie: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.