Sowiogórskie zmagania Nordic Walking rozstrzygnięte!

Rekordowa ilość 76-ciu zawodników i zawodniczek stanęła na starcie ostatniej już w tym roku odsłony „Sowiogórskiego Nordic Walking”. Po zaciętej rywalizacji we wczorajszym marszu zwycięstwo odniósł Mariusz Nowak z Kłodzka (czas 47’31), wyprzedzając swojego najgroźniejszego konkurenta – Ireneusza Lubiatowskiego z Gubina (czas 48’14) oraz Macieja Cieciucha z Polanicy-Zdroju (czas 49’20).

Wśród pań po raz kolejny bezapelacyjnie najlepsza okazała się Lucyna Stępień z Lubina (czas 51’09), drugie miejsce zajęła Beata Dziura z Wałbrzycha (czas 52’11), a trzecie Katarzyna Nerkowska z Ludwikowic Kłodzkich (czas 55’05). W klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował wczorajszy zwycięzca – Mariusz Nowak z Kłodzka, który zdobył 73 punkty. Drugie miejsce, z taką samą ilością punktów (o miejscu zdecydował wczorajszy wynik rywalizacji obu panów) zdobył Ireneusz Lubiatowski z Gubina, a na najniższym stopniu podium stanął Bernard Kubicki z Lubina (62 pkt.).

W rywalizacji kobiet bezapelacyjnie najlepsza była Lucyna Stępień z Lubina, która wygrała wszystkie 4 marsze, zdobywając maksymalną ilość punktów. Na drugiej pozycji uplasowała się Beata Dziura z Wałbrzycha (69 pkt.), a trzecią lokatę wywalczyła Jolanta Kurzawska z Lubina (62 pkt.). Oprócz zwycięzców wczorajszego marszu i triumfatorów klasyfikacji generalnej panów i pań, nagrodzeni zostali także zwycięzcy generalki w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także klasyfikowani odrębnie sportowcy w kategorii mistrzostw gminy Walim.

Na zakończenie odbyła się tzw. tombola, czyli losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów imprezy. Wśród upominków znalazły się talony o wartości 100 zł do realizacji w sklepie Decathlon Szczawno Zdrój, oraz duża ilość akcesoriów sportowych. Miłą niespodzianką dla uczestników był także przygotowany przez organizatorów pakiet startowy (piwo Piast, żel Enervit, najnowsza mapa Gór Sowich) oraz medal upamiętniający cały tegoroczny cykl.

Na koniec serdecznie dziękujemy wszystkim 109-ciu uczestnikom tegorocznego cyklu pod nazwą „Sowiogórski Nordic Walking” i już dziś zapraszamy do rywalizacji i zabawy w roku 2013.

[Źródło: Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda]