Będzie wieża widokowa na Kłodzkiej Górze?

2014.03.12-1Kłodzka Góra – szczyt na granicy powiatów ząbkowickiego i kłodzkiego o wysokości 765 m n.p.m. w Górach Bardzkich może niebawem stać się sam w sobie atrakcją turystyczną. A to dzięki wieży widokowej, która jeszcze w tym roku prawdopodobnie stanie na wspomnianym szczycie.

„Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza w wieżą widokową na Kłodzkiej Górze” to pomysł projektu, w którym udział wezmą powiaty ząbkowicki i kłodzki oraz Nadleśnictwo Bardo Śląskie. W środę 12 marca Starosta Ząbkowicki Roman Fester spotkał się ze Starostą Kłodzkim Maciejem Awiżeniem oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Bardo Śląskie Józefem Wojciechowskim, by omówić szczegóły wspólnego projektu. Wszyscy zgromadzeni potwierdzili chęć partycypacji w kosztach projektu, a także wyrazili wolę podpisania oficjalnego porozumienia.

W następnym tygodniu odbędzie się wizja lokalna na Kłodzkiej Górze, zostanie podpisane porozumienie oraz wyłoniony partner wiodący projektu. Powiaty Ząbkowicki i Kłodzki będą starały pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a także poszukają funduszy zewnętrznych.

Pomysł stworzenia ścieżki edukacyjno-przyrodniczej z wieżą widokową, łączącej dwa powiaty zrodził się już jakiś czas temu. Ma on za zadanie uatrakcyjnić wędrówki piesze w Górach Bardzkich, a także upłynnić ruch turystyczny pomiędzy powiatami. Do wieży będą prowadziły dwa szlaki: żółty z Kłodzka i niebieski z Barda.

2014.03.12-1

[www.zabkowice-powiat.pl]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.