Bielice – Paprsek: narciarski hit sezonu 2012/2013!

Odległość od leśniczówki w górnych Bielicach (naprzeciwko leśniczówki, Nadleśnictwo Lądek Zdrój przygotowało plac z miejscami parkingowymi) do Chaty Paprsek wynosi 8 km. Mniej wprawieni biegacze powinni korzystać tylko z odcinka po stronie polskiej, dostosowując długość wycieczki do swojej kondycji fizycznej.

W zależności od warunków śniegowych, trasa po polskiej stronie będzie ratrakowana 1-2 w tygodniu (ze szczególnym uwzględnieniem weekendów), w okresie od 21 grudnia br. do końca lutego 2013 r. Trasę będzie ratrakował ośrodek narciarski „Chata Paprsek”, a na stronie internetowej www.paprsek.net/zakładka Akce na chate/zakładka Mapa oraz Stav lyžařských stop znajdziecie Państwo mapę przebiegu tras oraz na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące sytuacji na trasach.

Góry Bialskie i Rychlebskie to unikalny pod względem przyrodniczym obszar, o doskonałych warunkach do uprawiania narciarstwa biegowego. Ze względu na dziki charakter gór i ich mikroklimat, prosimy o rozwagę przy planowaniu zimowych wycieczek: odpowiednio wczesne wyruszanie na trasę aby powrócić przed zapadnięciem zmroku, odpowiedni zimowy strój, zaopatrzenie się w mapę, dokładne zapoznanie się z przebiegiem trasy przed rozpoczęciem wycieczki oraz zabranie ze sobą gorącego napoju i prowiantu.

Prosimy gestorów bazy turystycznej o promowanie trasy Bielice – Paprsek na swoich stronach internetowych. Informacje o wypożyczalniach sprzętu sportowego na terenie naszej gminy dostępne są pod zakładką turystyka//informator turystyczny/sprzęt turystyczny i sportowy.

Zachęcamy szkoły, kluby sportowe, organizacje pozarządowe i instruktorów narciarstwa do organizowania wycieczek i imprez w celu promowania narciarstwa biegowego jako formy spędzania czasu wolnego przez mieszkańców Gminy. Gmina Stronie Śląskie jest na etapie aplikowania o środki z funduszy unijnych na rozwój narciarstwa biegowego w kolejnych latach na odcinku ok. 70 km – od Bielic, przez Nową Morawę, Kamienicę, Kletno, Żmijowiec, Halę pod Śnieżnikiem do Przełęczy Puchacza na południe od Małego Śnieżnika.

Serdecznie zapraszamy!

[Źródło: http://stronie.pl/]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.