Długopole-Zdrój: hostel „Fortuna”

2015.05.28a-1Sanatorium „Fortuna” w Długopolu-Zdroju zmienia formę działalności. Wkrótce będzie to hostel. Świetna to wiadomość, bo w tej kategorii infrastruktura noclegowa na Ziemi Kłodzkiej jest wręcz mizerna. Ceny mają zaczynać się od 20 zł! Oficjalne otwarcie – 19 czerwca br.

Dyrekcja uzdrowiska Lądek-Długopole już prowadzi szeroko zakrojoną akcję marketingową. W „Fortunie” można będzie wygodnie przenocować w pokoju z łazienką; będzie także możliwość zamówienia śniadania. Standardowa cena to 25 zł – w czerwcu i lipcu promocja: noclegi w hostelu już od 20 zł.

2015.05.28a-1

„Fortuna” to obiekt zbudowany ok. 1830 r. w centralnej części Parku Zdrojowego. Pierwotnie służył jako zakład kąpielowy. W 1872 r. przebudowany został na pensjonat. W ostatnich latach sanatorium „Fortuna” udostępniało 45 miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych. Ponadto, od kilku już lat, sanatorium działało sezonowo. Wydaje się więc, że przekształcenie sanatorium w ogólnodostępny hostel jest naturalną koleją rzeczy. Powtórzmy – cieszy powiększenie się najtańszej bazy noclegowej (zwłaszcza w tej części) Ziemi Kłodzkiej.

2015.05.28a-2

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.