Dokąd polecisz z Łodzi?

ŁódźŁódzkie lotnisko Lublinek to port lotniczy, który obsługuje ponad 200 tysięcy pasażerów rocznie. Położony zaledwie 6 km od centrum miasta, jest furtką na świat, która pozwala na podróże po całej Europie – i poza nią! Jeśli jesteś mieszkańcem Łodzi albo też to twój najbliższy port lotniczy, dowiedz się, dokąd możesz z niego udać?

Łódź

Gdzie kierują się loty z Łodzi?

Połączenia lotnicze z tego portu dzielą się na regularne i czarterowe. W pierwszym przypadku lotnisko w Łodzi może stać się miejscem, z którego dostaniesz do niemieckiego Monachium, irlandzkiego Dublina, angielskich lotnisk East Midlands oraz London Stansted, a także do holenderskiego Amsterdamu. Te loty z Łodzi prowadzą linie lotnicze Adria Airways oraz Ryainair. Natomiast czarterowe to trzy miasta w Grecji – Heraklion, Korfu oraz Zakynthos.  Jednak dzięki lotnisku w Lublinku możesz polecieć w dziesiątki innych miejsc. W jaki sposób? Możesz np. zakupić bilety lotnicze na podróż do Paryża. Wsiadasz w Łodzi samolotu w Monachium, a na miejscu przesiadasz na drugi samolot, który przetransportuje Cię do stolicy Francji. W ten sposób, korzystając z regularnych połączeń jako pierwszego punktu podróży do celu, możesz dotrzeć praktycznie do każdego portu w Europie, a także przeskoczyć przez ocean do USA, bądź skierować do Afryki czy Azji. Musisz jednak liczyć się z tym, że przesiadka może wymagać kilku godzin oczekiwania, a w skrajnych przypadkach nawet kilkunastu! Dlatego dobrze sprawdzić wszystkie połączenia i wybrać to, które najbardziej będzie Ci odpowiadać.

Gdzie nabyć bilety lotnicze?

Oczywiście nie ma problemu, aby nabyć bilety lotnicze na miejscu. Jeśli jednak nie masz czasu samodzielnie stawić się na miejscu, możesz skorzystać z Internetu. Na stronie serwisu Fru.pl możesz nie tylko kupić bilety na dowolne loty z Łodzi, ale także sprawdzić trwające i planowane promocje, czas podróży oraz oczekiwania na przesiadkę, a także skorzystać z dodatkowych, praktycznych usług, jak np. ubezpieczenie bagażu. Ponadto serwis ten może zaoferować pakiet, na który składają się bilety lotnicze oraz nocleg w miejscu docelowym. To wygodne rozwiązanie, jeśli chce się wyskoczyć na weekend lub parę dni poza Polskę. Noclegi w tych pakietach to co najmniej trzygwiazdkowe hotele, dzięki czemu ma się zapewniony wypoczynek w naprawdę dobrych warunkach. Ponieważ większość z nich położonych jest w centrach miast, to doskonała baza wypadowa do zwiedzania, bawienia się w klubach, itp. Należy jednak zauważyć, że różnie przedstawia się sprawa z wyżywieniem , które nie zawsze jest wliczone w cenę pobytu w hotelu (co oczywiście jest to wyraźnie zaznaczone w danej ofercie).

Port lotniczy w Łodzi to miejsce, skąd można uciec od codzienności. Można dostać się na nie autobusem miejskim nr 65 lub samochodem od ul. gen. Stanisława Maczka lub ul. Franciszka Plocka.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.