Dolnośląski Festiwal Podróżników już wkrótce

Dolnośląski Festiwal PodróżnikówOd kilku lat Festiwal 17 Południk odbywa się we wrześniu w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych. W tym jednak roku, poza tradycyjną, letnią edycją festiwalu, planowana jest również wiosenna, która odbędzie się już w dniach 24-26.03.2017 r. w Kudowie – Zdroju.

W ten marcowy weekend zabierzemy Państwa w wyjątkową podróż dookoła świata: pieszo, rowerem, autostopem, tratwą, własnoręcznie zrobioną łódką, a nawet traktorem. O swoich przygodach opowiedzą wyjątkowi goście: Marcin Obałek – Traktoriada, czyli Traktorem przez świat, Szymon Kuczyński „Ozi” i Dobrochna „Brożka” Nowak – Łupinką dookoła świata – rejs Maxus Solo Around, Jakub Rybicki – Greenland Ice Trip, Jurek Arsoba – Dziurawa Syberia, czyli autostopem do gigantycznych kopalni diamentów, Wojciech Heliński – Indochiny – Czas po Apokalipsie, Emil Witt – Na tratwie z prądem rzeki Madre de Dios. Nowością na naszym festiwalu będzie silny akcent „czeski”, no, ale w końcu spotykamy się na polsko-czeskiej granicy. I tak, w piątek wieczorem zapraszamy na prelekcję Pavla Trojana – Wolna Republika Žižkov – Praga nieznana, a tuż po niej do Parku Zdrojowego na Uroczyste otwarcie Konsulatu tego samozwańczego „państewka”. Kolejny czeski gość – Marti Adámek opowie o rowerowej podróży dookoła Polski. Będzie to znakomita okazja, aby dowiedzieć się jak nasz kraj i nas samych postrzegają sąsiedzi zza południowej granicy.

Nie zabraknie także dobrej zabawy z czeską kapelą – kultową już na kudowskim pograniczu Band-A-Ska, która zagra w sobotni wieczór w Klubie Etcetera. Do tego trzy projekcje filmowe, konkursy z nagrodami i inne niespodzianki.

Pokazy i filmy prezentowane będą na dużym ekranie, w Teatrze Zdrojowym im. Stanisława Moniuszki w Kudowie – Zdroju. Część wydarzeń odbędzie się także w Klubie Etcetera w Parku Zdrojowym.

Serdecznie zapraszamy!
Program oraz szczegółowe informacje o Dolnośląskim Festiwalu Podróżników -17 Południk na stronie: www.17poludnik.pl.

Dolnośląski Festiwal Podróżników

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.