Gry terenowe w Stroniu i okolicach

2015.02.20-1Questy są to gry terenowe, w których poszukuje się „skarbów” ukrytych na danym obszarze. Drogę do skarbów należy odgadnąć dzięki wskazówkom w formie rymowanek. Jedyne, czego potrzebuje odkrywca, to tekst rymowanki i coś do pisania. Gry terenowe to świetny i tani sposób na uatrakcyjnienie pobytu turystów. Nie potrzeba do tego kosztownych inwestycji w specjalną infrastrukturę.

Gry terenowe „Questy – Wyprawy Odkrywców” to wspólny projekt dwóch partnerskich miast – Stronie Śląskie i Staré Město. Cztery gry zapoznają z ciekawostkami historycznymi i przyrodniczymi Stronia Śląskiego, Kletna, Bolesławowa i Starégo Města. Są to gry: „Kolej na Stronie” czyli kolejowe ciekawostki ze Stronia Śląskiego (start i meta: Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śl., 30 min) „Skalna przygoda w Kletnie” (start: Jaskinia Niedźwiedzia, meta: Muzeum Ziemi w Kletnie, 30 min); „Śladami praskiego mincerza po Bolesławowie” (start i meta w centrum Bolesławowa, 1 h); „Śladami Hermanna Buhla” (start: rynek, meta: Dom Kultury w Starym Měste, 45 min). Gry można rozwiązywać o każdej porze roku – dobra zabawa na świeżym powietrzu gwarantowana. Podczas wyprawy należy czytać teksty i zgodnie ze wskazówkami wyszukiwać cyfry oraz litery. Zebrane litery utworzą hasło, zaś przy odrobinie szczęścia można odkryć prawdziwy skarb. Wszelkie materiały dostępne są w wersji elektronicznej (www.stronie.pl) oraz drukowanej.

„O historii, ludziach, legendach, wioseczkach, dowiesz się więcej na naszych wycieczkach!”– tak w jednej z gier zapraszają turystów do zwiedzania gmina Stronie Śląskie i czeskie Staré Město.

2015.02.20-12015.02.20-2

2015.02.20-32015.02.20-4

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.