Jak działa bielizna termoaktywna i czy warto z niej korzystać?

bielizna aktywnaZarówno profesjonalny sportowiec, jak i początkujący amator sportu doskonale zna dyskomfort, jaki towarzyszy nam po dłuższym czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Niestety poza niezbyt korzystnym wyglądem wiąże się to z wysokimi spadkami energetycznymi, które niekorzystnie wpływają na efekty naszych treningów. Bielizna termoaktywna jest rozwiązaniem tego problemu, choć niewiele osób daje się namówić na nią od samego początku.

bielizna aktywna

Zalety bielizny termoaktywnej

Każdy, kto choć raz spróbował ćwiczyć w bieliźnie termoaktywnej, z pewnością nie będzie chciał wrócić do zwykłego t-shirtu. Powód jest bardzo prosty – poziom komfortu w tych dwóch strojach jest nieporównywalny. W skrajnych wypadkach nasiąknięta potem koszulka zaczyna być ciężarem, a także może krępować ruchy, a takich sytuacji chcielibyśmy uniknąć. Bielizna termoaktywna działa zgoła odmiennie. Jej zadaniem nie jest wchłanianie potu, jak to bywa w przypadku bawełnianych koszulek, lecz odprowadzanie jej na zewnątrz tkaniny. Wiąże się to z gigantycznymi korzyściami dla naszego organizmu i treningu. Pot jest naturalną reakcją organizmu na podniesienie temperatury. Aby zachować równowagę i nie dopuścić do uszkodzenia poniektórych organów, organizm samoistnie się schładza. Jednak gdy warstwa potu zbyt długo zalega na skórze, sprawia, że jest nam zimno, przez co organizm reaguje odwrotnie – zużywa rezerwy energii do ogrzania. Jak łatwo się domyślić, ta energia jest nam potrzebna podczas wysiłku fizycznego, co w efekcie skutkuje znacznym pogorszeniem naszych wyników.

Bielizna termoaktywna pozwala na odprowadzenie warstwy potu z powierzchni ciała na zewnątrz materiału, dzięki czemu nie dochodzi do procesu termoregulacji, a tym samym możemy o wiele lepiej przeznaczyć posiadane zasoby energii. Świetną cechą tej odzieży jest fakt, że bardziej zaawansowane modele posiadają w swojej strukturze srebro, które powstrzymuje osadzające się bakterie przed rozkładem, co jest przyczyną przykrego zapachu potu. Warto także pamiętać o przylegających kształtach, co szczególnie docenią kolarze i biegacze, którym opór powietrza potrafi znacznie utrudnić trening.

Tak naprawdę możemy zachwalać ten produkt jeszcze długo, ale nic nie zastąpi osobistego doświadczenia. Z naszej strony możemy jedynie zapewnić, że odczujecie kolosalną różnicę w komforcie. I możemy jeszcze nadmienić, że podstawowe modele nie są wcale droższe od standardowej koszulki czy spodenek. Na spróbowanie w sam raz!

Artykuł powstał we współpracy z ZielonySklep.pl gdzie oferowana jest bielizna termoaktywna.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.