Jarosław Kret gościł w Uzdrowiskach Kłodzkich

Uzdrowiska Kłodzkie, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, gościły Jarosława Kreta, znanego dziennikarza, globtrottera i prezentera pogody. Odwiedził on Polanicę, Duszniki i Kudowę-Zdrój oraz zobaczył liczne okoliczne atrakcje, prezentowane przez gospodarzy miast oraz uzdrowisk. Zaś efekty tej wizyty będzie można zobaczyć w dwóch odcinkach programu Polska według Kreta na antenie TVP Info.

Jarosława Kreta nie trzeba nikomu przedstawiać – od wielu lat jest najbardziej znanym i rozpoznawalnym prezenterem pogody w Polsce. Dzięki swojej pracy, a szczególnie dzięki ogromnej pasji podróżniczej, ma możliwość zobaczenia wielu ciekawych, często bardzo egzotycznych zakątków świata. Ale chętnie odwiedza i promuje też polskie miejscowości turystyczne. Tym razem za swój cel obrał jedne z najpiękniejszych kurortów w Polsce – Uzdrowiska Kłodzkie, położone w regionie Dolnego Śląska, gdzie spędził trochę czasu. A miał co oglądać, ponieważ Uzdrowiska Kłodzkie to największy kompleks uzdrowisk w Polsce, obejmujący swoim zasięgiem trzy malownicze kurorty: Polanicę-Zdrój, Duszniki-Zdrój oraz Kudowę-Zdrój, położone w Kotlinie Kłodzkiej, w sąsiedztwie Parku Narodowego Gór Stołowych. Ponadto grupa ta posiada ponad 35 – letnie doświadczenie w zakresie medycyny uzdrowiskowej. Atrakcyjność oferty tworzy szeroka gama zabiegów i usług rekreacyjnych, profesjonalna kadra medyczna i komfortowa baza noclegowa. Dodatkowo poszczególne uzdrowiska mogą poszczycić się kompleksową ofertą leczniczą oraz rehabilitacyjną, świadczoną przez wykwalifikowany zespół lekarzy i fizjoterapeutów.

Serdecznie zapraszamy do oglądania Uzdrowisk Kłodzkich w programie „Polska według Kreta” na antenie TVP Info. Jestem przekonana, że atrakcje naszych kurortów, zaprezentowane w programie staną się inspiracją dla widzów, którzy w przyszłości chętnie przyjadą do ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk i skorzystają z ich szerokiej oferty, najwyższej jakości usług leczniczych, rehabilitacyjnych i rekreacyjnych – mówi Renata Maślanka, Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.

W pierwszej kolejności Jarosław Kret odwiedził Kudowę-Zdrój, gdzie poza zwiedzaniem obiektów, m.in. „Słonecznych Term” – gdzie skorzystał z sauny oraz słonecznej plaży, miał możliwość porozmawiania z ekspertami na temat lecznictwa uzdrowiskowego oraz planowanym rozwijaniu profilów leczniczych w tym uzdrowisku. Następne było Uzdrowisko Duszniki-Zdrój, w którym gospodarze przede wszystkim skupili się na zaprezentowaniu zabiegów borowinowych oraz kąpieli igliwiowych, z których słynie ośrodek. Dziennikarz odwiedził również stację na Jamrozowej Polanie, słynącej z zawodów letniego biathlonu. Ostatnim punktem dziennikarskiej wizyty była Polanica-Zdrój, gdzie odbyło się spotkanie w pijalni wód mineralnych. Jarosław Kret mógł usłyszeć jak powstaje woda mineralna, skąd spływa i gdzie znajduje się źródło wód, produkowanych przez Uzdrowiska Kłodzkie. Gość odwiedził uzdrowiskowy basen, poznał zalety kriosauny, a na koniec zjechał torem saneczkowym w towarzystwie burmistrza Polanicy-Zdroju.

Przez cały dzień prezenterowi towarzyszyła kamera, dzięki czemu już w najbliższe niedziele, 22 września oraz 29 września br., o godzinie 14:00, na antenie TVP Info w programie Polska według Kreta, widzowie będą mieli okazję poznać – Uzdrowiska Kłodzkie, popularne kurorty z wieloletnią tradycją w regionie Dolnego Śląska, do których bardzo chętnie przyjeżdżają nie tylko polscy turyści, ale także zagraniczni sąsiedzi.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.