Latać bezpiecznie niczym ptak

tk5011Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania wolnego czasu. Z roku na rok przybywa pasjonatów sportów ekstremalnych. Wśród niestandardowych aktywności fizycznych dużą popularnością cieszą się również te realizowane w powietrzu. Jedną z nich jest lot w tunelu aerodynamicznym – kusząca alternatywa dla amatorów skoków ze spadochronem.

tk5011

Wiele osób chciałoby poczuć stan nieważkości, który dostarczają skoki ze spadochronem, jednak skakanie z lecącego samolotu na wysokości 4 tysięcy metrów, szczególnie dla osób z lękiem wysokości jest dużym wyzwaniem. Dzięki tunelom aerodynamicznym, których w Polsce powstaje coraz więcej, można podjąć bardziej przyziemną walkę z grawitacją. Tunel aerodynamiczny to miejsce stworzone dla amatorów prawdziwego latania.

Lot w tunelu aerodynamicznym pozwala doznać emocji porównywalnych z tymi, które towarzyszą skoczkom spadochronowym podczas 50 – sekundowego swobodnego spadania. Latanie w tunelu to zupełnie nowe wyzwanie, dynamiczne środowisko wymagające precyzji ruchu, koordynacji ciała oraz wytrzymałości. Utrzymanie się w cugu w prawidłowej pozycji nie jest proste i wymaga użycia wszystkich partii mięśni. Fizykoterapeuci polecają tego typu rozrywkę jako sport posiadający cenne walory rehabilitacyjne. Wysiłek potrzebny do utrzymania się w powietrzu rozciąga całe ciało i wykorzystuje wszystkie mięśnie. Dwie minuty latania porównywalne jest z godzinnym treningiem na siłowni. Ważne aby utrzymać środek ciężkości, dzięki czemu można najlepiej wykorzystać możliwość tunelu i cieszyć się dobrą zabawą.

Tunel aerodynamiczny to ogromna tuba z wiatrakiem u podstawy i przeźroczystymi ściankami. Wytwarza on wiatr o prędkości 200km/h, silny na tyle, by utrzymać ciężar dorosłego człowieka i zasymulować efekt swobodnego spadania, takiego samego, jakie ma miejsce przy skoku ze spadochronem z wysokości kilku tysięcy metrów. Po 15 minutowym szkoleniu teoretycznym i pod czujnym okiem instruktora, ubrani w kombinezon, ochraniacze na łokcie i kolana, kask oraz rękawiczki można ruszyć na spotkanie przygodzie.

Sporty ekstremalne to dla poszukiwaczy mocnych wrażeń wielka przygoda, wyzwanie oraz możliwość lepszego poznania samego siebie. Ekstremalne przeżycia wiążą się z wydzielaniem w organizmie dużych ilości adrenaliny. Taki zastrzyk energii i doznania nowych, mocnych wrażeń skłania do spróbowania sportów ekstremalnych w Polsce coraz więcej osób. Lot w tunelu aerodynamicznym cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród poszukiwaczy podniebnych przygód zarówno wśród osób dorosłych, jak i młodzieży.

Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z doznawaniem wielkich emocji i pokonywaniem ograniczeń psychicznych. Lot w tunelu aerodynamicznym daje możliwość doświadczenia ekstremalnych emocji w powietrzu i spróbowania latania nawet osobom, które mają lęk wysokości i nigdy nie spróbowałyby skoku ze spadochronem. Chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i towarzysząca temu adrenalina sprawia, że coraz więcej osób korzysta z tego typu rozrywki –  komentuje Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.com

Miłośników sportów ekstremalnych w Polsce przybywa z roku na rok. Z sondy przeprowadzonej przez serwis prezentmarzen.com wynika, że 84% Polaków uprawia w ogóle sport, z tego 36% regularnie. Coraz więcej osób również deklaruje chęć spróbowania sportów ekstremalnych. Swoje marzenia w formie niestandardowych przeżyć takich jak na przykład latanie w tunelu aerodynamicznym, skok ze spadochronem czy jazdę Ferrari realizują zazwyczaj osoby młode: 39% stanowią osoby w wieku 25 – 34 lat, a 26 % w wieku 35 – 44. Na trzeciej pozycji – 20 % klasyfikują się osoby pomiędzy 18 a 24 rokiem życia. Dodatkowo coraz częściej większość Polaków, bo aż 70% uprawia sport dla zdrowia, 61% dla przyjemności, a 47% dla lepszego samopoczucia, żeby odreagować stres i być w dobrej formie, jak potwierdzają wyniki badania „Aktywność fizyczna Polaków” zrealizowanego przez CBOS.

Moda na sporty ekstremalne dotarła do Polski z Zachodu. Wśród dyscyplin obarczonych dużym ryzykiem i balansowaniem na granicy ludzkiej wytrzymałości zaczynają pojawiać się substytuty zapewniające taką sama dawkę adrenaliny, jednak możliwe do realizacji przez prawie każdego.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.