Nowa Ruda: nowa forma promocji

2014.09.17aNowa Ruda pracuje nad nowym produktem mającym wspomóc promocję miasta i jego okolic, także po stronie czeskiej. Będzie to mobilna aplikacja turystyczna, za pomocą której zainteresowani będą mieli dostęp do m.in. artykułów, multimediów i cyfrowych map. Polsko-czeski mobilny przewodnik będzie można pobrać bezpłatnie ze sklepów internetowych.

Turystyczna aplikacja mobilna to doskonały sposób promocji miasta i mikroregionu wśród turystów i mieszkańców. Będzie łatwa do ściągnięcia ze sklepów internetowych (bezpłatnie), a po zainstalowaniu zapewni dostęp do różnorodnych treści (artykułów, multimediów, cyfrowych map) oraz nowoczesnych technologii (fotokody, geolokalizacja, Rozszerzona Rzeczywistość). Aplikacja umożliwi interaktywne korzystanie z atrakcyjnej i profesjonalnie przygotowanej informacji (turystycznej, kulturalnej, sportowej, specjalistycznej), przekazywanej w formie tradycyjnej jak również z lektorem w języku polskim i czeskim oraz dodatkowo angielskim i niemieckim. Z aplikacji będzie można korzystać  w trybie offline, zapisując wcześniej niezbędne treści w pamięci swojego telefonu, dzięki czemu  turysta nie będzie narażony na dodatkowe koszty co jest bardzo ważne szczególnie w przypadku turystów zagranicznych. Aplikacja przeznaczona będzie na telefony i tablety. Będzie działać dla systemów Android, Ios, oraz Windows Phone w oparciu o system zarządzania treścią CMS.

Aplikacja będzie mobilnym przewodnikiem turystycznym zawierającym bazy danych podzielone na kategorie: atrakcje turystyczne, obiekty przyrodnicze, noclegi, baza gastronomiczna, kultura, zabytki, trasy turystyczne  z możliwością dodawania i zmieniania kategorii. Atrakcje będą posiadały funkcję audio (profesjonalny lektor w wybranej wersji językowej zaprezentuje nam wybrany obiekt). Aplikacja będzie działała w telefonie niezależnie od tego czy użytkownik będzie posiadał w telefonie GPS oraz dostęp do WI-FI. Będzie dostosowana do różnych rozdzielczości ekranowych, jej aktualizacja będzie możliwa do pobrania po automatycznym powiadomieniu użytkownika. Aplikacja będzie zawierała opisy obiektów, zdjęcia, lokalizację na mapie, godziny otwarcia, dane teleadresowe przyporządkowane do obiektu, przyporządkowanie wydarzeń do obiektu, przyporządkowanie obiektu do trasy. Użytkownik widząc  numer telefonu przy obiekcie będzie mógł po kliknięciu zadzwonić pod wyświetlony numer lub wejść na stronę WWW obiektu. Aplikacja będzie prezentowała tzw. poszerzoną rzeczywistość dla wybranych obiektów. Partnerzy projektu będą wspólnie promować opracowane mobilne przewodniki – wykonają tabliczki z trzema kodami QR do pobrania w miejscach dostępnego WI-FI. W punktach IT na terenie Ziemi Noworudzko-Broumovskiej możliwe będzie pobranie każdej z trzech aplikacji. Partnerzy poczynią starania aby we wszystkich opracowywanych materiałach dostępne były kody QR opracowanych aplikacji.

Aplikacja wykonywana jest przez Gminę Miejską Nowa Ruda w ramach realizacji projektu „Rozwijamy Ziemię Noworudzko-Broumovską”, współfinansowanego z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”. Głównym celem projektu jest przede wszystkim promocja mikroregionu Ziemia Noworudzko-Broumovska jako zintegrowanego, transgranicznego produktu turystycznego, wzmacnianie konkurencyjności tego regionu, tworzenie kompleksowej, łatwo dostępnej oferty turystycznej dla potencjalnych turystów. Grupami docelowymi projektu są przede wszystkim turyści polscy i zagraniczni zainteresowani odwiedzeniem mikroregionu oraz zaplanowaniem podróży oraz społeczność lokalna, która dzięki planowanym wspólnym imprezom i rajdom w lepszym stopniu pozna walory polsko-czeskiego mikroregionu.

W ramach projektu realizowane są (i będą) następujące działania:

– odtworzenie, opisanie i zinwentaryzowanie szlaku przyjaźni polsko czeskiej przebiegającego przez Nową Rudę, Włodowice, Sonov i Broumov; wraz ze zgłoszeniem do wydawnictw turystycznych i PTTK;

– organizacja trzech polsko-czeskich rajdów krajoznawczo-integracyjnych;

– organizacja integracyjnej imprezy promującej aktywną turystykę transgraniczną p.n. „Noc Świętojańska”;

– opracowanie i wydanie materiałów promocyjnych: folder z aktualną bazą gastronomiczną i noclegową oraz atrakcjami turystycznymi z uwzględnieniem Gminy Nowa Ruda; wspólna promocja Nowej Rudy i Broumova na targach turystycznych w Pradze oraz Jugowie;

– stworzenie polsko-czeskiej mobilnej aplikacji turystycznej na telefony i tablety działającej w systemach iOS, Android oraz Windows Phone. Aplikacja będzie polsko-czeskim mobilnym przewodnikiem.

Całkowite wydatki projektu wynoszą 28 045,00 euro i w 85 % są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w 10% z budżetu państwa.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.