Planujesz wypoczynek w Turcji? Wybierz Riwierę Turecką!

tk704Zapierające dech w piersiach krajobrazy, piękna przyroda, bogactwo atrakcji i niezwykła atmosfera – to wszystko znajdziesz na Riwierze Tureckiej, jednym z najchętniej odwiedzanych regionów Turcji.

tk704

Antalya – perła Riwiery Tureckiej

Antalya to wakacyjny kurort światowej klasy, który nie bez powodu jest określany mianem perły Riwiery Tureckiej. W Antalyi starożytność i średniowiecze tworzą doskonałe trio ze współczesnością. Cenne zabytki przyciągają skrywaną w swoich murach historią, a znajdujące w mieście atrakcje są znakomitym uzupełnieniem pobytu.

W Antalyi możemy skosztować życia kulturalnego miasta czy poznać nocne oblicze słynnego kurortu. Amatorzy aktywności mogą pielęgnować swoje sportowe pasje, a chętni na odrobinę nowości spróbować swoich sił w całkiem nowej dyscyplinie.

Co warto zobaczyć w Antalyi?

Dumą Antalyi jest przede wszystkim Kaleici, czyli najstarsza część miasta. Wizytówką Kaleici jest Stary Port, który jest wspaniałą pamiątką z czasów rzymskich. Podczas wizyty w mieście warto zwiedzić również Bramę Hadriana, Żłobiony Minaret i Antalya Muzesi, w którym zobaczymy imponującą kolekcję sztuki starożytnej.

Po intensywnie spędzonym dniu możemy bez przeszkód oddawać się słodkiemu lenistwu na pięknej, bajkowej plaży lub nad brzegiem hotelowego basenu. Do wyboru mamy dziesiątki obiektów o wysokim standardzie, nawet jeśli interesuje nas tylko Turcja last minute, oferowana między innymi przez biuro Rainbow Tours.

Alanya – perełka tureckiego wybrzeża

Na tytuł perełki tureckiego wybrzeża z pewnością zasługuje też Alanya. Ogromna i stale rosnąca popularność kurortu to w głównej mierze zasługa cudownych krajobrazów, ciekawych zabytków i piaszczystych, rajskich plaż.

Podobnie jak Antalya, także Alanya może poszczycić się historią sięgającą czasów rzymskich. Wśród najcenniejszych zabytków miasta możemy wymienić Żłobiony Minaret z XII wieku, średniowieczną Twierdzę Alanya Kalesi, Czerwoną Wieżę i Tersane, czyli stocznię na Morzu Śródziemnym.

Jak spędzać czas w Alanyi?

Jednak wypoczynek w Alanyi to propozycja nie tylko dla pasjonatów architektury i historii. Wiele powodów do zadowolenia będą mieli także miłośnicy aktywnego spędzania czasu oraz sportów wodnych, w tym windsurfingu, kitesurfingu i nurkowania.

Alanya spełni również oczekiwania amatorów kąpieli słonecznych na egzotycznych plażach oraz turystów chętnych na solidną porcję rozrywki. W kurorcie nie brakuje klimatycznych restauracji, kameralnych kawiarni, klubów muzycznych i barów, w których życie tętni do późnych godzin nocnych.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.