Powiat kłodzki na ITB w Berlinie

W dniach 7-11 marca 2012 r. odbyły się w Berlinie Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB 2012, będące wydarzeniem promocyjnym na skalę światową.

Na targach prezentowało się 10.000 wystawców z ponad 180 krajów świata. Podobnie jak w roku ubiegłym dominującym tematem prezentacji Polski były zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – EURO 2012. Regiony przedstawiały specjalnie na tę okazję przygotowaną bazę noclegową, jak również różnorodne możliwości spędzenia urlopu w Polsce.

Na liczącym 30 m² stoisku Dolnego Śląska walory regionu prezentowali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Miasta Wałbrzycha oraz Starostwa Powiatowego z Jeleniej Góry. Powiat Kłodzki reprezentowali w Berlinie: Krzysztof Baldy – Etatowy Członek Zarządu oraz Monika Bernadowska i Agnieszka Bis-Kasprowicz – pracownicy Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu. Na stoisku gościli m.in. Minister Sportu i Turystyki p. Joanna Mucha, Wicemarszałek Radosław Mołoń oraz członkowie Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Dni branżowe uświetnił swoją obecnością lokalny artysta z Bolesławca Mateusz Grobelny, dzięki któremu stoisko Dolnego Śląska zyskało na atrakcyjności, a zwiedzający mogli „na żywo” oglądać pokaz wytwarzania naczyń z gliny. Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi dla gości odwiedzających stoisko była degustacja produktów regionalnych tj. Pierników Hrabstwa Kłodzkiego z Piekarni Kajzerka – zdobywców nagrody „Róża Kłodzka 2011” w kategorii produkt turystyczny oraz regionalnych wyrobów wędliniarskich z Zamku Kliczków. Podobnie jak w latach ubiegłych większość pytań gości Targów dotyczyła uzdrowisk oraz turystyki aktywnej – tras narciarskich i rowerowych. Zdecydowanie wzrosło zainteresowanie bazą noclegową szczególnie w okresie EURO 2012.

[www.powiat.klodzko.pl]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.