Powiatowa mizeria promocyjna

2013.10.17a-01Już drugi rok z rzędu region kłodzki nie był obecny na największych targach turystycznych w Polsce. Targi Tour Salon odbyły się w dniach 17-19 października br. w Poznaniu. Nasi reprezentanci jednak pojawiają się na poznańskich targach. W ubiegłym roku promował się Radków. W bieżącym roku swoje walory prezentowało Stronie Śląskie. Niestety kolejny raz zabrakło jednego dużego stoiska Ziemi Kłodzkiej. Jako wieloletni bywalec poznańskich targów przyznam, że stoisko naszego regionu zawsze cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Prezentacja wymienionych gmin możliwa była dzięki realizacji unijnych projektów napisanych wspólnie z czeskim partnerem. Wcześniej, udział powiatu kłodzkiego w targach Tour Salon również był możliwy dzięki realizacji polsko-czeskiego projektu. Np. w 2011 roku prezentacja oferty Ziemi Kłodzkiej była jednym z działań realizowanych w ramach polsko-czeskiego projektu pt. „Wspólna promocja ziemi kłodzkiej, Gór Orlickich i Podorlicka” koordynowanego przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej oraz Góry Orlickie i Podorlicko.

Na tegorocznych targach w Poznaniu z naszego regionu promowało się jedynie Stronie Śląskie. Jak tłumaczyła obsługująca strońskie stoisko Monika Ciesłowska, turystyka w tej gminie to obecnie główna [jedyna?] szansa na byt okolicznej społeczności. Najnowsza oferta strońskiej gminy to wciąż rozwijana sieć biegowych tras narciarskich w Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich. Wytyczenie tras możliwe było głównie dzięki pozyskaniu środków unijnych. Nasze trasy połączone zostały z trasami czeskimi: w tzw. worku bialskim w Bielicach łączą się ze szlakami ośrodka narciarskiego Paprsek, a na Przełęczy Puchacza ze szlakiem ośrodka narciarskiego Dolni Morava. Szlak ma długość 68 km.

Stoisko Stronia Śląskiego cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że pani Monika musiała… reglamentować materiały promocyjne, bo zbyt szybko znikały…

[Marek Gałowski]

2013.10.17a-01

2013.10.17a-02

2013.10.17a-03

2013.10.17a-04

Relacja z targów Tour Salon 2013 w serwisie Markowa Turystyka

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.