Prezentacje Zespołów Ludowych Pstrążna '2014

2014.07.06-11W niedzielę 6 lipca 2014 r. już po raz dziewiąty odbyły się skansenie w Pstrążnej Prezentacje Zespołów Ludowych Ziem Pogranicznych „Róża Kłodzka”. Prezentacje mają formułę konkursu, więc występy zespołów oceniało jury. Na widowni zasiadła nawet spora publiczność – organizatorzy zapewnili bezpłatny transport z centrum uzdrowiska. Publiczność także głosowała i przyznała swoją nagrodę.

Na skansenowej scenie wystąpiło dwanaście zespołów ludowych z różnych zakątków naszego regionu: wg kolejności występu – „Krajanki” z Krajanowa, „Agawa” z Kudowy-Zdroju, „Jarzębinki i Batiary” z Szalejowa Górnego, „Siekiereczki” ze Starego Gierałtowa, „Tarnawiczanki” ze Starego Waliszowa, „Woliborzanki” z Woliborza, „Długopolanie” z Długopola Górnego, „Katarzynki” ze Ścinawki Górnej, „Heyszowina” z Kudowy-Zdroju, „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa, Zespół Marzenie Gminy Kłodzko oraz kapela „Harnaś” z Radkowa.

Jury oceniało występy zespołów w dwóch kategoriach – ogólnej oraz przyśpiewek ludowych. Trójka laureatów w kategorii przyśpiewek otrzymała wyróżnienia w postaci udziału w konkursie podczas Festiwalu Przyśpiewek Wiejskich na „Agrofecie” w Szczytnej (3 sierpnia br.): „Woliborzanki”, „Tarnawiczanki” oraz „Harnaś”. W kategorii ogólnej jury przyznało następujące nagrody: 1m. (1200 zł) „Harnaś” z Radkowa, 2m. (1000 zł) „Heyszowina” z Kudowy-Zdroju, 3m. (800 zł) „Katarzynki” ze Ścinawki Górnej. W głosowaniu publiczności zwyciężył zespół „Heyszowina” i otrzymał nagrodę – zestaw AGD. Wszystkim zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy i statuetki z wygrawerowaną różą kłodzką.

Miłym akcentem było wręczenie dla zespołu „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa dyplomu gratulacyjnego od starosty kłodzkiego z okazji 30-lecia działalności. Do dyplomu została dołączona nagroda finansowa od posłanki Moniki Wielichowskiej i senatora Stanisława Jurcewicza.

Gościem specjalnym, który wystąpił w charakterze gwiazdy popołudnia, była kapela „Biesiadni” ze Środy Śląskiej. Poza podziwianiem zespołów można było m.in. zwiedzać skansenowe zabytki, podejrzeć kowala przy pracy, degustować tradycyjnie upieczony chleb, odwiedzić stoiska oferujące produkty regionalne.

2014.07.06-12

2014.07.06-21

2014.07.06-26

2014.07.06-41

Pełna relacja z imprezy w serwisie AgroKłodzko.pl

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.