Regionalna Szkoła Turystyczna: laury dla interesariuszy

 Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju wyróżniła instytucje i firmy, szczególnie wspierające rozwój kształcenia zawodowego w tej placówce oświatowej. Certyfikaty i podziękowania wręczone zostały 15 listopada br. podczas zorganizowanej przez RST konferencji „Regionalna Szkoła Turystyczna dla turystycznego rynku pracy”, która połączona była z galą z okazji 10-letniego istnienia szkoły na rynku pracy.

Certyfikaty z podziękowaniami otrzymali posłowie, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Marszałkowskiego, radni powiatu kłodzkiego i miasta Polanica-Zdrój, władze powiatu kłodzkiego oraz władze miast i gmin z terenu Ziemi Kłodzkiej, przedstawiciele organizacji wspierających rozwój branży turystycznej na terenie Polski, województwa dolnośląskiego i powiatu kłodzkiego, przedstawiciele firm branży turystycznej współpracujący z RST, przedstawiciele szkół powiatu kłodzkiego kształcących na potrzeby turystycznego rynku pracy, przedstawiciele lokalnych mediów. Tytuł Honorowego Patrona Kształcenia Zawodowego w Regionalnej Szkole Turystycznej otrzymała firma Unity Line. Współpraca RST z tą firmą trwa już 10 lat. Niedawno Regionalna Szkoła Turystyczna wspólnie z Unity Line wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła dla rynku pracy” zdobywając I miejsce. Na promach pływających do Szwecji praktyki odbywają nie tylko uczniowie RST, ale także nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Po uroczystości wręczenia certyfikatów, zainteresowani mogli zwiedzić nowe specjalistyczne pracownie – efekt programu RPO Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku. Zwieńczeniem konferencji była degustacja kulinarnych (jak zwykle smacznych) efektów pracy uczniów RST.

[MG]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.