RST: szkoła dla rynku pracy

Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju była gospodarzem konferencji „Szkoła na rynku pracy”, która odbyła się 17 stycznia br.

Wśród gości byli m.in. wicemarszałek województwa dolnośląskiego Radosław Mołoń, poseł Jakub Szulc, senator Stanisław Jurcewicz, dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim Jerzy Więcławski oraz starosta Maciej Awiżeń. Konferencja została zorganizowana w ramach podsumowania projektu „Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”. Uczestnicy polanickiej konferencji m.in. mieli możliwość obserwacji wybranych zajęć praktycznych realizowanych w specjalistycznych pracowniach RST, utworzonych w oparciu o modułowe programy kształcenia zawodowego. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w takich kwestiach jak m.in. przyjęcie gościa w recepcji hotelowej, organizacja i utrzymywanie czystości w pokoju hotelowym, obsługa gościa w symulacyjnym biurze turystycznym w zakresie obsługi turystycznej, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktu w języku angielskim (kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem angielskim zawodowym), przygotowanie przez uczniów usługi dodatkowej w kuchni dydaktycznej (catering dla gości RST), aranżacja wystroju restauracji dydaktycznej i efekty realizowanych czynności przez uczniów (obsługa gości w restauracji i barze).

Program modernizacji kształcenia zawodowego w regionie został przygotowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Celem projektu: „Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” jest unowocześnienie sytemu edukacji zawodowej na Dolnym Śląsku poprzez stworzenie branżowych centrów kształcenia w 7 branżach i 9 powiatach oraz doposażenie ich w nowoczesny sprzęt specjalistyczny do prowadzenia zajęć dydaktycznych, odpowiadających potrzebom gospodarki opartej na wiedzy.

W powiecie kłodzkim projektem zostały objęte: Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju, ZSP nr 1 w Kłodzku, KSP w Kłodzku, ZSP w Nowej Rudzie, ZSP w Stroniu Śląskim, ZSOiZ w Kudowie-Zdroju, ZSP w Bystrzycy Kłodzkiej. W polanickiej RST będzie mieściło się Centrum w branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej. Pozostałe szkoły zawodowe w powiecie zostaną doposażone w sprzęt do nauki zawodu w branżach turystycznej, informatycznej, budowlanej, mechanicznej, samochodowej, mechatroniczno-elektrycznej. Do naszego powiatu zostaną dostarczone w sumie 52 pracownie na ogólną kwotę 4.142.924,55 zł.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.