Spotkania z Adrianą Jurczyk Duarte

2013.12.11-2Zapraszamy na spotkania autorskie z Adrianą Jurczyk Duarte, autorką wydanej w sierpniu br. książki „Tajemnica zamku Gniesz”. Pisarka opowie o życiu w niezwykłym kraju jakim jest Portugalia oraz zabierze słuchaczy w podróż do świata przemiłego skrzata Nabiego, który jest głównym bohaterem jej powieści.

„Tajemnica zamku Gniesz” to opowieść o Lasach Darskich, ich mieszkańcach i tajemnicy zamku, którego od lat nikt nie odwiedza. Wszyscy bowiem unikają tego miejsca przez pewną legendę. Pewnego razu skrzat Nabi korzysta ze skrótu prowadzącego tuż przy samym zamku i tam spotyka niezwykłego jelenia mówiącego ludzkim głosem. Wydarzenie to, które z początku wydaje mu się snem, bardzo go porusza. Niespodziewanie w pobliskiej gospodzie w Krali i w sklepie pana Petrusa w Goworze odkrywa dokumenty, które opisują losy hrabiego von Hareina, historię zamku oraz tragicznej miłości tancerki Deirdy i pochodzącego z dalekich portugalskich ziem Diogo. Nabi zaczyna żyć historią zamku…

W rzeczywistości, czytając książkę, poruszamy się po bliższych i dalszych okolicach Długopola Górnego (gm. Międzylesie), z którego autorka pochodzi. Na kartach książki są m.in. Różanka, Gniewoszów, Goworów i zamek Szczerba, który jest tym tytułowym zamkiem Gniesz.

Harmonogram spotkań:

16.XII, poniedziałek: Krosnowice (godz. 17.00) – biblioteka (filia nr 1)

17.XII, wtorek: Żelazno (godz. 9.30) – szkoła

17.XII, wtorek: Międzylesie (godz. 17.00), Biblioteka Publiczna, ul. Wojska Polskiego 11

18.XII, środa: Jaszkowa Dolna (godz. 10.50) – szkoła

28.XII, sobota: Wojciechowice (godz. 11.00) – biblioteka

Turysta Kłodzki będzie na kilku spotkaniach i napisze relację…

2013.12.11-1

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.