Stara Morawa: przyszłość kąpieliska

W czwartek 5 stycznia 2012 r., wicemarszałek Radosław Mołoń spotkał się z burmistrzem Stronia Śląskiego Zbigniewem Łopusiewiczem oraz wicestarostą kłodzkim Adamem Łąckim w sprawie prac związanych z budową kąpieliska miejskiego w Starej Morawie. W ubiegłym roku Stronie Śląskie otrzymało z urzędu marszałkowskiego ponad 2,5 mln zł dofinansowania na ten cel.

Całkowita wartość projektu to ponad 5,3 mln zł. Kąpielisko na terenie Starej Morawy ma pełnić funkcję turystyczną. Za pieniądze z urzędu marszałkowskiego powstaną tam m.in. parkingi, piesze alejki, budynek z recepcją oraz funkcją usługową. W bezpośredniej okolicy zbiornika powstanie także pole biwakowe dla turystów oraz boisko.
Sztuczny zbiornik wodny w Starej Morawie wybudowano w latach 2000-2006, a jego powierzchnia wynosi 5,5 ha. W ramach zagospodarowania turystycznego utwardzono asfaltem gruntową drogę ze Stronia Śląskiego, wykonano pomosty, wieżę i kąpielisko, ustawiono ławki. Otwarcie zbiornika dla celów rekreacyjnych nastąpiło 7 lipca 2007 r. Do dyspozycji mieszkańców miasta i turystów jest piaszczysta plaża, wydzielona część basenowa, kilka łódek, które można wypożyczać, oraz dwie przystanie dla wędkarzy.

[Źródło: www.turystyka.dolnyslask.pl]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.