Wiosna na szlaku

buty trekkingoweWędrówki górskie zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Z roku na rok przybywa amatorów pieszych wycieczek. I trudno się temu dziwić, nie ma nic bardziej relaksującego dla miłośnika aktywnego wypoczynku niż wyprawa górskim szlakiem, a w szczególności wiosną, gdy pojawia się coraz więcej słońca, temperatura rośnie, a ścieżki nie są jeszcze pełne weekendowych turystów.

buty trekkingowe

Choć na pierwszy rzut oka warunki w górach wydawać się mogą coraz łatwiejsze, niech wiosenna pogoda nie uśpi naszej czujności. Nawet najbardziej doświadczonych outdoorowców spotkać mogą sytuacje, z którymi nie będą w stanie poradzić sobie sami. Dlatego wybierając się w góry należy zawsze mieć ze sobą aktualny numer alarmowy do GOPR-u lub TOPR-u.

Wyruszając na szlak koniecznie należy zabrać ze sobą odpowiedni ekwipunek, dostosowany do rodzaju i czasu trwania wyprawy.

W podstawowym wyposażeniu na pewno nie może zabraknąć: mapy i kompasu, naładowanego telefonu komórkowego, latarki oraz prowiantu i zapasu wody. Wiosenna pogoda, szczególnie w górach bywa bardzo zmienna. Poranne słońce i bezchmurne niebo, w ciągu zaledwie kilku godzin, zmienić się może w ulewny deszcz, a w wyższych partiach gór nawet w śnieg. Dlatego wyruszając na wycieczkę warto ubrać się na tzw. cebulkę i zabrać ze sobą dodatkową kurtkę przeciwdeszczową.

Najważniejszym elementem wyposażenia jest jednak obuwie. Źle dobrane buty będą obcierać stopy, podczas deszczu przemokną, a w czasie intensywnego marszu w słoneczne dni nie odprowadzą wilgoci i ciepła z powierzchni skóry. To w rezultacie odbierze całą przyjemność z wycieczki. Właśnie dlatego warto szczególną uwagę poświęcić temu elementowi wyposażenia. W wiosennej kolekcji Merrell znów pojawiły się niezwykle popularne modele z linii dla mężczyzn Capra i dla kobiet Siren. Zostały one wykonane z zastosowaniem opatentowanych przez Merrell technologii – podeszwy M-Select Grip, zapewniającej przyczepność na śliskim podłożu oraz poduszki powietrznej Merrell Air Cushion, amortyzującej stopę podczas marszu po nierównym terenie. Cholewka wykonana z siateczki zapewnia niską wagę, co jest szczególnie istotne podczas długiej wycieczki. Dodatkowo modele Merrell Capra Bolt GTX i Merrell Siren Sport Q2 GTX posiadają membranę Gore-tex®, która chroni stopę przed przemoczeniem i zapewnia znakomitą oddychalność. Maksimum komfortu w damskich modelach to również podeszwa środkowa QForm2, dostosowana specjalnie do anatomii kobiecej stopy.

Gdy już spakujemy plecak i założymy buty, warto pamiętać o jeszcze jednej zasadzie – by zawsze szanować góry i ich mieszkańców, nie zapominać o posprzątaniu po sobie, nigdy nie płoszyć zwierząt i nie zakłócać spokoju innych turystów. Ciesz się pięknem gór i pozwól innym cieszyć się nimi razem z Tobą.

[PR]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.