Wypoczynek w Karpaczu

KarpaczKarpacz to jedno z najbardziej malowniczych polskich miast, położone u stóp Karkonoszy oraz ich najwyższego szczytu – Śnieżki. Można tu zarówno zakosztować uroku górskich wycieczek, jak i skorzystać z wielu innych atrakcji turystycznych. Odwiedzając zatem te rejony jesienią, nie musimy się niepokoić o brak zajęcia czy nudę.

Karpacz

Jak dojechać na miejsce?

Wyjazd do Karpacza można oczywiście zaplanować z wykorzystaniem własnego samochodu – w takim wypadku dotarcie do celu nie nastręcza większych trudności, o ile posiadamy porządną mapę lub poprawnie działający system GPS. Nie jest to jednak jedyna metoda na znalezienie się w mieście.

Co prawda obecnie nie istnieje bezpośrednie połączenie kolejowe z Karpaczem, ale bez problemu można dojechać pociągiem do Jeleniej Góry, stamtąd zaś pokonać końcowy odcinek drogi autobusem. Czas przejazdu między Jelenią Górą a Karpaczem wynosi ok. 20-30 minut.

Co warto zobaczyć?

Karpacz to miejscowość górska, a więc będą nią zachwyceni głównie amatorzy pieszych wypraw. W różnych częściach miasta biorą swój początek liczne górskie szlaki, w związku z czym Karpacz stanowi doskonałą bazę wypadową do odkrywania Karkonoszy. Wielbicielom gór zapewne nie trzeba przypominać, jak pięknie wyglądają one jesienią – już dla owych widoków warto niewątpliwie odwiedzić ten region poza wysokim sezonem wakacyjnym.

Góry to jednak nie wszystko. Warto zobaczyć także inne atrakcje w Karpaczu, przede wszystkim słynny Kościół Wang: drewnianą budowlę wzniesioną bez użycia gwoździ. Zbudowano ją w Norwegii, w miejscowości Wang, na przełomie XII i XIII stulecia. W połowie wieku XIX świątynię rozmontowano i przetransportowano do Szczecina. Planowano ją umieścić w berlińskim muzeum, koleje losu sprawiły jednak, że ostatecznie znalazła się w Karpaczu. Dobudowano do niej kamienną dzwonnicę, która stanowi ochronę przed mocnymi wiatrami dmącymi od strony Śnieżki.

W Karpaczu nie brakuje także atrakcji dla dzieci. Można tu zobaczyć Interaktywną Wystawę Modeli z Klocków Lego, Park Bajek czy Muzeum Zabawek. Wrażeń z pewnością nie zabraknie.

Jeśli chcesz poczytać więcej na temat różnych atrakcji w Karpaczu, zapraszamy do artykułu: http://www.wypoczynekizdrowie.pl/artykuly/629,atrakcje-turystyczne-w-karpaczu-pomysl-na-wakacje

Gdzie się zatrzymać?

Karpacz zapewnia swoim gościom bogatą i zróżnicowaną ofertę noclegową, na którą składa się blisko 15 tysięcy miejsc. Na turystów czekają luksusowe hotele, wygodne pensjonaty oraz zaciszne kwatery prywatne. Taka różnorodność gwarantuje duże możliwości wypoczynkowe na każdą kieszeń. Dzięki temu nocleg w Karpaczu będzie satysfakcjonującym elementem całego wyjazdu.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.