XXII spływ kajakowy po Nysie Kłodzkiej

2014.05.01-78Rekordowa liczba osób – ponad 200 – wzięła udział w XXII Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „Nysa Kłodzka – 2014” im. Narcyza Bondyra. Spływ odbył się tradycyjnie w czasie długiego weekendu majowego (1-3 maja) i był podzielony na trzy etapy. Trasa liczyła 52 km i prowadziła od Zabłocia w gm. Bystrzyca Kł. przez Kłodzko i Bardo do Topoli w gm. Kamieniec Ząbkowicki.

W spływie uczestniczyły kluby kajakowe oraz kajakarze indywidualni, obecni byli goście z Republiki Czeskiej, Niemiec i Francji. Wśród uczestników, wystartowali m.in. w jednym kajaku – radna sejmiku wojewódzkiego Grażyna Cal oraz burmistrz Barda Krzysztof Żegański. Baza spływu mieściła się w Bardzie, które uchodzi od niedawna za nieformalną stolicę sudeckiej turystyki wodnej. W trakcie imprezy odbyły się zawody zaliczane do Grand Prix PZKaj. Organizatorem spływu jest Klub Turystyki Kajakowej „Ptasi Uskok” z Wrocławia.

Niestety, pojawił się pewien zgrzyt w podziwianiu piękna naszego regionu z perspektywy jego wiodącej rzeki. Tym zgrzytem były przeróżne śmieci obficie „zdobiące” brzegi Nysy Kłodzkiej, zwłaszcza na odcinku Gorzanów – Kłodzko. Kajakarze oglądali m.in. połamane wanny, obudowy od telewizorów, izolacje od lodówek, całą masę wiader, plastykowych i szklanych butelek, worków i fragmentów ubrań zawieszonych od lat na krzakach i korzeniach drzew. Śmieci zarówno świeże, jak i zalegające tu zapewne jeszcze od pamiętnej powodzi 1997 roku.

2014.05.01-78

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.