Zdobywaj Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej

12.09.tzk-odz1Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej to nowa odznaka regionalna, którą można zdobywać od 10 maja 2014 r. Aby otrzymać odznakę należy odwiedzić 32 szczyty w czterech pasmach górskich otaczających Ziemię Kłodzką. Są to: Góry Sowie (1 szczyt), Góry Orlickie (2 szczyty), Masyw Śnieżnika (13 szczytów), Góry Bialskie (16 szczytów). Odznaka została ustanowiona na początku marca 2014 r. uchwałą Zarządu Oddziału PTTK „Ziemi Kłodzkiej” w Kłodzku.

Na każdym szczycie wchodzącym w skład „tysięczników” zostały przymocowane tabliczki z nazwami oraz wysokością. Potwierdzeniem zdobycia poszczególnych szczytów mogą być zdjęcia zdobywającego wykonane na tle tych tabliczek. Jeżeli takiej nie ma (z różnych przyczyn), to zdjęcie trzeba zrobić na tle charakterystycznego elementu dla danego szczytu (np. wieża widokowa). Zrobione zdjęcia można umieszczać w dowolnej książeczce lub notesie, można też skorzystać z wzorów kart potwierdzeń innych odznak. Można także potwierdzenia (zdjęcia) wykonać i dostarczyć do weryfikacji w wersji elektronicznej.
Po zdobyciu wszystkich szczytów, książeczkę ze zdjęciami należy przedłożyć do weryfikacji w Oddziale PTTK Kłodzko (ul. Wita Stwosza 1). Wersję elektroniczną można wysłać na adres tzk@interia.eu. Weryfikacja dostarczonych potwierdzeń zdobycia szczytów odbywać się będzie co miesiąc – pierwsza nastąpi już 31 maja 2014 r. Po zweryfikowaniu potwierdzeń, zdobywający otrzyma imienną legitymację uprawniającą do wykupienia odznaki. Aktualnie koszt odznaki wynosi: w przypadku osobistego odbioru 20,00 zł, w przypadku przesyłki listownej 26,00 zł. Odznaki będą uroczyście wręczane na dwóch corocznych imprezach organizowanych przez Oddział PTTK „Ziemi Kłodzkiej”: „Rozpoczęcie Sezonu na Wapniarce” (ostatnia niedziela marca) oraz „Kartofelek” (przełom września i października). Odznakę po zweryfikowaniu będzie można także odebrać osobiście w siedzibie Oddziału PTTK w Kłodzku. Odznaka wykonana jest z blaszki mosiężnej, ma średnicę 4 cm.

2014.05.02-1Autorzy projektu: „Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej”

2014.05.02-2

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.