Zdobywaj wieże widokowe Ziemi Kłodzkiej

12.22.odz1„Wieże widokowe Ziemi Kłodzkiej” – tak nazywa się nowa regionalna odznaka turystyczna promująca góry w regionie kłodzkim. Odznakę można zdobywać od 1 stycznia 2015 roku. Żeby zostać szczęśliwym posiadaczem odznaki należy zdobyć 15 szczytów (wg załącznika do regulaminu), na których znajdują się wieże widokowe.

Odznaka jest jednostopniowa, można ją zdobywać po ukończeniu 7 roku życia. Podstawą weryfikacji jest książeczka wykonana przez zainteresowaną osobę. Można skorzystać z wzoru karty potwierdzeń. Potwierdzenie można także wykonać w wersji elektronicznej. Podstawą do zaliczenia zdobycia wieży jest zdjęcie wykonane na jej tle, jak również podpisy uprawnionych osób – przewodników, przodowników oraz instruktorów PTTK. Wypełnioną książeczkę z kompletem wpisów należy przekazać do weryfikacji (osobiście lub pocztą) do Oddziału PTTK w Kłodzku (ul. Wita Stwosza 1). Wersję elektroniczną można wysłać na adres wwzk@interia.eu.

Regulamin tej odznaki został doprecyzowany – zaliczane są wyłącznie wieże odwiedzone po 1 stycznia 2015 roku! W regulaminie odznaki „Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej” brak podobnej informacji.

O ile liczba tysięczników raczej nie wzrośnie, to radzę pośpieszyć się ze zwiedzaniem wież widokowych. Na razie jest ich 15 (w regulaminie i w terenie), ale są plany budowy kolejnych.

Szczegółowy REGULAMIN odznaki: zobacz TUTAJ

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.