Ziemia kłodzka – czy wiesz, dlaczego warto ją odwiedzić?

Ziemia KłodzkaMogłoby się wydawać, że ziemia kłodzka to jedynie maleńki skrawek naszego kraju, gdzie nie może być przecież wiele do zobaczenia. Nic bardziej mylnego! Ten piękny i niezwykle bogaty teren jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów Dolnego Śląska. Czekają tam na nas nie tylko tajemnicze pasma górskie, ale też cenne zabytki czy budzące emocje kopalnie. Zobacz, dlaczego się tam udać!

Ziemia kłodzka: pomysł na krótszy urlop

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje za granicę – wybieramy Tunezję, Hiszpanię czy Grecję, gdzie dużą popularnością cieszy się m.in. Zakynthos – wczasy są więc dla nas synonimem wypoczynku pod palmami. Tymczasem warto pamiętać również o naszych rodzimych atrakcjach turystycznych. Jedną z nich jest ziemia kłodzka, która idealnie nadaje się na krótszy, na przykład tygodniowy urlop. Obowiązkowym punktem programu dla każdego, kto udaje się w te strony, są Błędne Skały – obszar ochrony ścisłej położony na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Turystów przyciągają niesamowite formacje skalne, pełne ciasnych labiryntów i ślepych zaułków. Przeciskanie się wąskimi ścieżkami położonymi pośród wysokich bloków skalnych zapewnia niezapomniane emocje oraz piękne widoki. Niezwykłej urody panorama rozciąga się także ze Szczelińca Wielkiego, czyli najwyższego szczytu Gór Stołowych. Po drodze na szczyt będziemy mogli podziwiać ostańce skalne, wyglądem przypominające np. małpoluda. Emocjonujące jest również zejście do skalnego „Piekła”…

Ziemia Kłodzka

Atrakcyjne kopalnie

Wycieczka do kopalni – może w pierwszym momencie hasło to nie budzi naszego entuzjazmu, ale wbrew pozorom taka wyprawa okazuje się często fascynującą przygodą! A wszystko to za sprawą świetnej infrastruktury turystycznej i przygotowania przez gospodarzy tych miejsc ciekawych i zaskakujących nieraz atrakcji. Jednym z godnych polecenia miejsc jest dawna kopalnia złota w Złotym Stoku. Czekają tam na nas sympatyczni przewodnicy, którzy pokażą nam podziemną rzekę, podziemny wodospad, wyjątkowe Muzeum Przestróg i Apeli czy… podziemne przejście polsko-czeskie. Co więcej, na koniec wyjedziemy na powierzchnię prawdziwym podziemnym tramwajem. Taka atrakcja spodoba się nie tylko dorosłym, ale również dzieciom.

Kudowa Zdrój

Kolejnym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć, jest słynna Kudowa Zdrój. Kojarzy nam się zapewne głównie z uzdrowiskiem – i słusznie, warto więc skosztować tamtejszych wód zdrojowych. Znajdziemy tam jednak jeszcze kilka innych niezwykłych atrakcji. Jedną z nich jest słynna Kaplica Czaszek, którą zdobią szczątki łącznie ok. 20-30 tysięcy osób. To idealne miejsce na chwilę spokojnej zadumy… Z kolei lekką i przyjemną rozrywkę zapewni nam Muzeum Zabawek Bajka, gdzie zobaczymy ciekawą kolekcję m.in. pozytywek i dziadków do orzechów.

Ziemia kłodzka ma nam naprawdę wiele do zaoferowania – warto poznać jej skarby i zrelaksować się w otoczeniu jej pięknej przyrody. To świetny sposób na spędzenie krótkiego urlopu w kraju, choć zostając tam na dłużej, też nie będziemy się nudzić.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.