Rajd „Kartofelek” 2023

Rajd „Kartofelek” to tradycyjna jesienna impreza organizowana przez Oddział PTTK w Kłodzku. Tegoroczny rajd odbył się w sobotę 30 września 2023 r. Tym razem celem był Fort Owcza Góra w Kłodzku, gdzie aktualnie prowadzona jest rewitalizacja koszar. Do fortu uczestników rajdu prowadziły dwie ustalone trasy piesze oraz wiele tras indywidualnych. Było zwiedzanie, grochówka, kiełbaski z ogniska i piknikowa atmosfera…

rajd-kartofelek

Rajd „Kartofelek” zapoczątkowany został w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, jednak w okresie zmian ustrojowych jego organizacja została zaniechana. Wznowiony w 2009 r., corocznie przyciąga spore grono wiernych uczestników. Co roku meta rajdu znajduje się w innym miejscu. W bieżącym roku celem uczestników rajdu był Fort Owcza Góra w Kłodzku. Aktualnie trwa rewitalizacja koszar na inkubator przedsiębiorczości. W przyszłości mają tu być utworzone miejsca noclegowe, a w okolicach fortu ma powstać ścieżka rowerowa oraz wieża widokowa.

Uczestnicy rajdu zmierzali do celu dwiema wcześniej ustalonymi trasami. Pierwsza z nich wiodła z Ławicy przez Boguszyn; druga trasa prowadziła z kłodzkiego rynku przez Mariańską Górkę. Wiele osób dotarło do fortu własnymi ścieżkami. U celu rajdu na jego uczestników czekała gorąca grochówka oraz ogromne ognisko ze skwierczącymi kiełbaskami. Wszyscy chętni mogli zwiedzić fort z przewodnikiem. Ponadto, uroczyście wręczone zostały zdobyte odznaki turystyczne, nowe uprawnienia organizacyjne oraz legitymacje i odznaki członkowskie PTTK. Była też gitara i nad Kłodzko popłynęło „Kartofelkowe Śpiewanie”. Ogółem w tegorocznym rajdzie „Kartofelek” udział wzięło ok. 200 osób. Cieszy spory udział w imprezie młodzieży szkolnej, głównie ze szkół podstawowych w Jaszkowej Dolnej oraz w Domaszkowie.

[Tekst i foto: Marek Gałowski]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.