Kudowa-Zdrój – Muzeum Zabawek

Jest takie miejsce na Ziemi Kłodzkiej, gdzie wszyscy możemy poczuć się małymi dziećmi. Zaglądają tu i starzy i młodzi i najmłodsi. I wszyscy się zachwycają, bo w zalewie tandety zza Wielkiego Muru, to miejsce wprowadza nas w niepowtarzalny klimat dzieciństwa.

Muzeum Zabawek „Bajka” działa od grudnia 2002 r. i aktualnie mieści się w Kudowie-Zdroju, przy ul. Zdrojowej 46b. Powierzchnia ekspozycji zajmuje 300 m kw. W „Bajce” zobaczymy zabawki z XIX i XX wieku. Większa część eksponatów przedstawiona jest w formie bajkowych scen lub obrazów przestrzennych. Zabawki zostały wykonane m.in. z drewna, papieru, gumy, tkaniny, kamienia, blachy, porcelany, mydła, skóry, gliny, plastiku, celuloidu, ołowiu, cyny, żeliwa, modeliny, liści i piór. Są tu nie tylko lalki, ale też misie, mebelki, miniatury urządzeń i przedmiotów codziennego użytku, samochodziki, klocki, skarbonki, okręty i wiele innych zabawek z różnych krajów i kontynentów. Także piękne stare pozytywki, które swym brzmieniem mogą zaczarować każdego. Jest tu też prawdziwa kolejka elektryczna z „dworcem w Kudowie-Zdroju”.

Intencją założycieli tego muzeum – Marii i Mirosława Ozierańskich – było ocalenie od zapomnienia i uświadomienie wszystkim jaką rolę w życiu każdego człowieka odgrywa zabawka. Wystarczy jedna wizyta w tym obiekcie, żeby stwierdzić iż udało im się to!

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.