Regionalny wtorek z powiatem kłodzkim

2015.11.17-1W ramach Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016 w centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej organizowane są „Regionalne Wtorki”. Są to otwarte prezentacje regionalne promujące dolnośląskie atrakcje. 17 listopada w Barze Barbara pod hasłem „Ziemia Kłodzka – dziedzictwo, kultura, krajobraz” zaprezentował się powiat kłodzki.

2015.11.17-1

Oprócz multimedialnych pokazów, krótkich wykładów i występów artystycznych, były stoiska muzeów i firm, które pokazały jak najszersze spektrum możliwości ziemi kłodzkiej. Można było spróbować regionalnych specjałów, uzyskać informacje o najważniejszych imprezach kulturalnych, sportowych, zabytkowych obiektach i historii regionu.

2015.11.17-2

Piękno krajobrazu można było podziwiać oglądając wystawę Tomasza Gmerka pt. „Hrabstwo kłodzkie na fotografii”, a regionalny podwieczorek przygotowała pani Janina Górnicka z Ratna Dolnego – finalistka 4 edycji „MasterChef Polska”. Wykład o zabytkach i atrakcjach turystycznych poprowadził Zbigniew Gołąb.

Podczas wydarzenia wystąpili: Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda i Dziewczęcy Zespół Wokalny z Bystrzycy Kłodzkiej.

2015.11.17-3

2015.11.17-4

W ramach „Regionalnego Wtorku” zaprezentowały się ponadto: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku, Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów w Kudowie-Zdroju, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Hrabstwa Kłodzkiego, Przetwórstwo Rybne – Doral z Kłodzka, Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze MACHELA z Kłodzka, EkoAr z Jarkowa  oraz  MINERAL z Gorzanowa.

2015.11.17-5

2015.11.17-6

[www.powiat.klodzko.pl]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.