Bezpłatna aplikacja z turystyczną mapą okolic Lądka-Zdroju

2015.12.30-99W ramach działań nad wzmocnieniem wizerunku Kurortu Lądek-Zdrój jako miejsca przyjaznego i otwartego turystom udało się uruchomić i nieodpłatnie udostępnić wszystkim posiadaczom komputerów osobistych (PC) oraz smartfonów z systemem Android oraz Windows Phone aplikację z mapą okolic Lądka-Zdroju.

2015.12.30-99

W przypadku urządzeń mobilnych (smartfony, tablety) jest to o tyle ciekawy produkt, że po bezpłatnym pobraniu i zainstalowaniu aplikacji z mapą na urządzeniu można – o ile urządzenie posiada system GPS – na bieżąco śledzić swoje położenie oraz zapisywać pokonywaną trasę.

Aby skorzystać z tej formy wystarczy:

  1. Wejść na stronę http://seemap.pl/program/ i ściągnąć sobie program SeeMap.
  2. Należy uruchomić aplikację i realizować dalsze kroki, tzn.:
  • w menu wybrać „Mapa” a następnie „pobierz mapę” (pojawią się do wyboru dwa wydawnictwa: Galileos i Compass – oczywiście trzeba wybrać Compass);
  • z list map wybrać Lądek Zdrój (mapa zostanie pobrana);
  • w menu „Mapa” trzeba wybrać „Otwórz mapę” – rozwinie się wtedy lista map w pamięci urządzenia. Po wyborze mapy zostanie ona wyświetlona (Uwaga! Jeżeli ktoś ściągnął tylko mapę „Lądek Zdrój” to ma tylko jedna mapę!).
  • pojawi się komunikat „zarejestruj mapę” – należy wypełnić formularz, wpisując jako nr seryjny: ladekzdroj .
  • po  ww. procedurach można korzystać z mapy do woli.

Warto zaznaczyć, że nieodpłatne uruchomienie i udostępnienie praktycznie nieograniczonej liczbie użytkowników powyższej aplikacji jest efektem ścisłej współpracy Burmistrza Lądka-Zdroju – Romana Kaczmarczyka ze znanym wydawnictwem kartograficznym Compass z Krakowa. Dzięki osobistym zabiegom włodarza lądeckiej gminy dostępna do pobrania mapa została poszerzona dodatkowo o rejon Borówkowej (jeden z celów wycieczek pieszych z lądeckiego Kurortu). Mapa posiada aktualne informacje dot. atrakcji turystycznych, topografii czy przebiegu szlaków w okolicy. W przyszłości – w przypadku następujących zmian w otoczeniu – ma być na bieżąco aktualizowana, co wymiernie przekładać się będzie na bezpieczeństwo turysty w terenie górskim.

[www.ladek.pl]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.