Całkiem słonecznie na Wielkiej Deszczowej

W zaskakująco ciepłą i słoneczną sobotę, 26 października 2019 r. nasze Koło wzięło udział w uroczystościach oddania do użytku nowej wieży widokowej na najwyższym szczycie Gór Orlickich – Velkej Destnej. Razem z nami do Zieleńca pojechali członkowie Koła z Kłodzka. Zarząd Oddziału PTTK reprezentowali: Prezes Zarządu – Piotr Wojnarowski, wiceprezes Zarządu – Witold Telus i członek Zarządu – Marek Krzan. Kol. Witek Telus pełnił także honory kierownika zamieszania.

Wygodnym autokarem z firmy Pana Piotrowskiego pojechaliśmy na parking przy „Nartoramie” w Zieleńcu, skąd wyruszyliśmy w górę, na Serlicha szlakiem niebieskim. Na parkingu pod Serlichem powitał nas serdecznie kol. Ladislav Hradecky z Klubu Czeskich Turystów (grupa z Rychnova nad Kneznou). Dalej już wspólnie z grupami czeskimi udaliśmy się szlakiem czerwonym w stronę „srubu” pod szczytem Velkej Destnej. Była okazja na posiłek, napoje i odbiór okolicznościowych pamiątek.

Około 12:00 bardzo licznie zgromadzeni turyści zostali powitani hymnem narodowym Republiki Czeskiej w wykonaniu „podniebnej orkiestry”, potem oficjalne otwarcie i „chrzest” i już – nowa wieża na Velkej Destnej została oddana turystom.

Ciekawym akcentem były elementy tradycyjnych czeskich „czarodziejnic” – na trasie spotykaliśmy bardzo dziwne postaci – ogniste panie, błędniki, śmiechacza, kostuchę i czort wie co jeszcze.

Już po południu wróciliśmy pod Serlicha, gdzie zdążyliśmy jeszcze odwiedzić Masarykową chatę i następnie wróciliśmy do Zieleńca, skąd wróciliśmy autokarem do Nowej Rudy.

Serdecznie dziękuję za udział i zapraszam na otwarcia kolejnych wież widokowych.

Velká Deštná

[www.kolo-nowaruda.klodzko.pttk.pl]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.