Zieleniec: schronisko „Orlica” zamknięte!

Schronisko PTTK „Orlica” w Zieleńcu jest od maja 2011 r. zamknięte! Obiekt należy do PTTK. Zarządza nim spółka z o.o. Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK, z siedzibą w Jeleniej Górze. Dotychczasowi dzierżawcy starali się jak mogli, ale nie podołali obciążeniom finansowym względem właściciela obiektu (ponad 7 tysięcy zł miesięcznie!).

Z Zieleńcem już tak jest, że pomimo wielu zabiegów marketingowych (np. organizacja festynu odpustowego lub zawody rowerowe), latem jest tu raczej pusto. Od pewnego czasu na budynku schroniska wisi zmieniona tablica – już nie „Schronisko PTTK „Orlica”, lecz „Obiekt PTTK”. Na szybie przyklejona kartka, iż wszelkie informacje na temat tego obiektu udzielane są w recepcji hotelu „Szarotka”. Nie dziwi ten adres, kiedy zasięgniemy języka u dobrze poinformowanych miejscowych.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nowym dzierżawcą (właścicielem?) obiektu jest Ryszard Sobiesiak, właściciel „Szarotki” i pobliskich wyciągów.

Sprawa schroniska „Orlica” jest na tyle tajemnicza, że o bieżącym statusie obiektu nie informuje nawet oficjalna strona internetowa PTTK zawierająca bazę obiektów: http://obiekty.pttk.pl/. Tam jest wszystko „po staremu”. O tym, że schronisko faktycznie już nie istnieje turysta dowie się dopiero wtedy, kiedy pocałuje klamkę…

[M.G.]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.