Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem

WarszawaDlaczego uważamy, że zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem to dobry pomysł? Jest co najmniej kilka powodów, o których za chwilę. Nasz tekst dedykujemy wszystkim turystom planującym wyprawę do stolicy.

Warszawa – miasto jedyne w swoim rodzaju

Jak Państwo doskonale wiedzą, Warszawa to miasto o unikatowej i bardzo dramatycznej historii. W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat stolica została podniesiona z wojennych gruzów. Niegdyś była jednym z najpiękniejszych miast naszego regionu Europy – Paryżem Wschodu. Dziś odzyskuje dawny blask i znaczenie, choć przyjmują one zupełnie nowe formy. Stolica to zatem wszystko to, co ocalało z przedwojennej przeszłości (choćby przepiękny zespół Pałacowy w Wilanowie czy Łazienki Królewskie), ale również wspaniałe obiekty, którym przywrócono dawny splendor podczas pieczołowitej rekonstrukcji, na nowo przywołując ducha dawnych czasów. Aby go poczuć, wystarczy spacer po staromiejskich uliczkach czy Krakowskim Przedmieściu, wystarczy rzut oka na wspaniałe warszawskie rezydencje i świątynie. Stolica to wreszcie obiekty nowo powstałe, ale niezwykle interesujące z perspektywy turysty, m. in. rewelacyjne muzea, takie jak Muzeum Powstania Warszawskiego czy zdobywające liczne międzynarodowe nagrody Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Cieszy oko także nowoczesna biurowa zabudowa centrum, dumą napawa ogromny Stadion Narodowy. Wszystko to tworzy niezwykle interesującą całość. Warszawa ma swoje sekrety, pełna jest niezwykłych, urokliwych zakątków, ale także pomników i miejsc pamięci o wyjątkowym znaczeniu symbolicznym. Z pewnością nasza stolica należy do najciekawszych europejskich miast. Jeśli chcecie ją Państwo naprawdę poznać, dobrze jest zdać się na kogoś, kto dobrze zna jej historię i tajemnice. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem to świetny pomysł, niezależnie od tego, czy spędzacie Państwo czas w stolicy z rodziną, przyjaciółmi czy większą grupą turystyczną.

Przewodnik to również nieodzowne rozwiązanie w przypadku grup szkolnych. Zwiedzanie Warszawy to w końcu fantastyczna lekcja historii!

Warszawa

Co właściwie można zwiedzić w Warszawie?

Czas zmierzyć się z tym najbardziej fundamentalnym pytaniem, które zadają sobie przybywający do stolicy turyści. Jakie trasy zwiedzania cieszą się największą popularnością? Co warto zobaczyć?

Przygodę z zabytkami stolicy wypada zacząć od historycznego centrum, a zatem od spaceru po Starówce i Krakowskim Przedmieściu. Do punktów obowiązkowych należą również Łazienki Królewskie i Wilanów. Wielu turystów udaje się także na refleksyjny spacer po najważniejszej i najpiękniejszej warszawskiej nekropolii – Powązkach.

Planując zwiedzanie Warszawy, warto również wziąć pod uwagę szeroki wybór pasjonujących wystaw muzealnych dostępnych w stolicy. Oczywiście w trakcie zwiedzania rezydencji monarszych, od Zamku Królewskiego poczynając, mają Państwo okazję podziwiania zgromadzonych w nich fantastycznych zbiorów sztuki. Ogromną popularnością cieszy się w ostatnich latach zwiedzanie wspomnianych już wyżej muzeów Powstania Warszawskiego i Historii Żydów Polskich Polin. Do kanonu należy również wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie czeka na turystów m. in. słynna Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki.

Wyjątkowy wymiar edukacyjny ma zwiedzanie stolicy trasami tematycznymi – np. śladami dziedzictwa żydowskiego lub najważniejszych wydarzeń powstania warszawskiego. Ciekawym pomysłem są również wycieczki biograficzne. Program może obejmować np. wszystkie miejsca i obiekty, które związane są z Fryderykiem Chopinem.

Jak Państwo widzą, możliwości jest bardzo wiele!

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem

Jeszcze więcej ciekawych propozycji wraz ze szczegółowym opisem obiektów i atrakcji na poszczególnych trasach znajdziecie Państwo na portalu internetowym http://warszawazwiedzanie.pl/ zrzeszającym najlepszych przewodników po stolicy. Ich pasją jest odkrywanie Warszawy i dzielenie się z Państwem wiedzą o jej zabytkach i obfitującej w dramatyczne zwroty historii!

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.