Dokąd polecisz z Łodzi?

Łódzkie lotnisko Lublinek to port lotniczy, który obsługuje ponad 200 tysięcy pasażerów rocznie. Położony zaledwie 6 km od centrum miasta, jest furtką na świat, która pozwala na podróże po całej Europie – i poza nią! Jeśli jesteś mieszkańcem Łodzi albo też to twój najbliższy port lotniczy, dowiedz się, dokąd możesz z niego udać?
Czytaj dalej…

 

Plac Solny druga strona Wrocławskiego rynku

Jeśli znajdziemy się na południowo-zachodnim narożniku Rynku, z pewnością natychmiast dostrzeżemy, że przylega do niego dość nietypowy plac. Jego oryginalność wynika przede wszystkim z tego, że plac przypomina Rynek w jego miniaturowym wydaniu. Warto zatrzymać się tu na dłużej, znajdujemy się bowiem na Placu Solnym – interesującym, urokliwym i nieco tajemniczym.
Czytaj dalej…

 

Ziemia kłodzka – czy wiesz, dlaczego warto ją odwiedzić?

Mogłoby się wydawać, że ziemia kłodzka to jedynie maleńki skrawek naszego kraju, gdzie nie może być przecież wiele do zobaczenia. Nic bardziej mylnego! Ten piękny i niezwykle bogaty teren jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów Dolnego Śląska. Czekają tam na nas nie tylko tajemnicze pasma górskie, ale też cenne zabytki czy budzące emocje kopalnie. Zobacz, […]
Czytaj dalej…